Kategorie
Aktualności Gazeta Trzebinska

Wodny plac zabaw w Libiążu

Basenik dla dzieci zastąpił wodny plac zabaw. Jest to połączenie klasycznego placu zabaw z miejscem wodnej rekreacji. Wejście na obiekt jest darmowe. Zapłacić trzeba za skorzystanie z basenu.

Stary brodzik dla dzieci przy basenie MOSiR zastąpił wodny plac zabaw.

W lipcu, libiąski MOSiR oddał do użytku wodny plac zabaw, działający przy otwartym basenie. Basen znajdujący się przy miejskim stadionie został gruntownie wyremontowany już 2016 roku. Inwestycja za pół miliona złotych, odmieniła oblicze ruiny. Kąpielisko zyskało nowe otoczenie, wyposażenie, gruntownie odnowiono misę basenową. Gminy nie było stać na jednorazową inwestycję, więc rewitalizację obiektu postanowiono realizować etapami. W 2017 r. przyszedł czas na brodzik. Niestety, wykonawca spóźnił się z robotami, więc jego nowe oblicze poznaliśmy dopiero przed miesiącem.

Basenik dla dzieci zastąpił wodny plac zabaw. Jest to połączenie klasycznego placu zabaw z miejscem wodnej rekreacji. Są tutaj huśtawki, piracki statek stanowiący podstawę zjeżdżalni i urządzeń wspinaczkowych i mnóstwo wodnych natrysków: armatka wodna, grzybek, fontanny w kształcie kwiatków, młynka wodnego, wiaderka, tunel wodny, itd. Jest też malutki brodzik. Całość placu wyłożona jest antypoślizgową matą zapewniającą bezpieczeństwo. Przed upałem chronią porozstawiane na całym obiekcie parasole. Jest możliwość wynajęcia leżaka. Jest też zaplecze gastronomiczne. Wejście na obiekt jest darmowe. Zapłacić trzeba za skorzystanie z basenu. Normalny bilet kosztuje 6 zł. Jednak największą zaletą obiektu jest brak tłoku.

[amo_member id=”2551″ item-width=”150″ align=”right” item-margin=”20″ full-width=”yes” panel=”right”]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.