Kategorie
Aktualności Biznes i Gospodarka Chrzanów Gazeta Trzebinska

W Chrzanowie powstanie kolejnych 170 mieszkań? To byłby duży impuls do rozwoju miasta.

W Chrzanowie powstanie kolejnych 170 mieszkań

Jeszcze w tym tygodniu zostanie podpisany akt notarialny na sprzedaż gruntów pod osiedle mieszkaniowe na chrzanowskich Kątach. Deweloper z Katowic, nabędzie działkę pomiędzy ulicami Partyzantów, Śląską a Leśną.

W sąsiedztwie centrum sportowo-rekreacyjnego i drogi 79 powstanie osiedle mieszkaniowe. Jak informuje Burmistrz Robert Maciaszek, grunt pozyskała dobrze znana firma deweloperska DomBud z Katowic. Właściciel takich projektów jak Chrzanowskie Błonia przy ul. Partyzantów czy osiedle domów wielorodzinnych przy ul. Botanicznej. W niedługim czasie rozpocznie się budowa, nowoczesnego zespołu budynków ze zmodernizowaną przestrzenią rekreacyjną w sąsiedztwie. Właściciel działki nie zdradza jednak szczegółów co do ostatecznej ilości mieszkań i ich rozłożenia, jednak potwierdza, że będzie to zabudowa wielorodzinna. Parametry działki wskazują, że jej wielkość jest bliźniacza w stosunku do tej zabudowywanej przy ul. Partyzantów.

To bardzo dogodna lokalizacja. 3 minuty drogi samochodem do Starostwa i najważniejszych urzędów i 5 minut do centrum miasta. Dodatkowo bliskie sąsiedztwo drogi 79 umożliwi szybkie dotarcie do Libiąża czy Jaworzna bez konieczności stania w korkach.

DomBud już teraz realizuje duży projekt mieszkaniowy w pobliżu centrum i najwidoczniej widzi potencjał drzemiący w mieście. Burmistrz zadeklarował, że część zarobionej kwoty w ramach zakupu działki, zostanie przeznaczona między innymi na rewitalizację otwartych basenów i stadionu sportowego na Kątach.

Umowa zostanie podpisana we czwartek i od tego momentu deweloper będzie miał 3 lata na rozpoczęcie inwestycji. Cała transakcja opiewa na kwotę 2 800 000 tysięcy złotych brutto. Gmina zyska na tym ponad 2 mln złotych.

Fot poglądowa: Echo Investment

W odpowiedzi na “W Chrzanowie powstanie kolejnych 170 mieszkań? To byłby duży impuls do rozwoju miasta.”

Nowe mieszkania są niezbędne do rozwoju miasta. Dodatkowo Burmistrz powinien zadbać o dobrze płatne miejsca pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.