Reklama
gazeta_trzebinska_3

Grupa młodych, doświadczonych, pracowitych i ambitnych Trzebinian twierdzi, że znalazła receptę na uzdrowienie swej gminy, wyciągniecie jej z gospodarczej stagnacji i przywrócenie potencjału gospodarczego. Pod szyldem wyborczym KWW Trzebinia od Nowa będą walczyć o wejście do Rady Miasta, a nie wykluczone, że wystawią także swego reprezentanta w wyborach na burmistrza Trzebini.

Trzebinia od Nowa, czyli ciężka praca bez układów, przez ostanie lata z niepokojem śledzili poczynania lokalnych polityków. Mają wiele uwag do traktowania przedsiębiorców oraz zaniedbań drogowych przekładających się brak inwestycji dających miejsca pracy.

– Gmina wydaje majątek na tworzenie strategii, które nie są realizowane, a lądują w szufladach – zaznacza Emil Krawczyk, pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców Trzebinia od Nowa.

Mierzi go, że gmina opornie sięga po unijne dotacje. – Przed nami ostatnie cztery lata, kiedy możemy ubiegać się zastrzyk finansowy z zewnątrz. Nie możemy tego zmarnotrawić – podkreśla Emil Krawczyk. Zależy mu by wprowadzić do Rady Miasta nowych ludzi, świeżą krew, ale z pomysłem, wizją, nie bojących się ciężkiej pracy i poświęcenia. Chciałbym, by w gminie przeprowadzono audyt, który odpowie na pytanie czy nie ma przerostu administracyjnego.

Środki zewnętrzne na realizację zadań

– Urzędnicy powinni mocniej skupić się na pozyskiwaniu pieniędzy z zewnątrz by nie przespać ostatnich lat obecnej perspektywy finansowej UE – twierdzi Beata Kokoszka, która także reprezentuje komitet Trzebinia od Nowa.

Młodzi i doświadczeni społecznicy mają swoje zdanie na temat kontrowersyjnych spraw w gminie.

Są przeciwni spalaniu RDF w Elektrowni Siersza. Choć uważają, że brak modernizacji np. przekształcenia zakładu w elektrociepłownię, oznacza jego zamknięcie

– Inwestycja musiałaby spełniać rygorystyczne unijne normy ekologiczne, lecz zawsze istnieje ryzyko. Poza tym, nasza gmina ma wystarczające problemy z własnymi odpadami aby importować kolejne – komentuje Emil Krawczyk zaznaczając, że głos ludzi będzie dla jego ugrupowania kluczowy. Popiera pomysł który zakwestionował pierwszy wariant budowy obwodnicy miasta biegnący przez Psary.

– Popieramy alternatywną drogę między Sierszą, Gajem, po Bukowno do węzła Balińskiego w Chrzanowie – precyzują.

Jeśli jego ugrupowaniu uda się dostać do rady miasta będzie chciał obniżyć podatki dla przedsiębiorców. – To nasz priorytet. Podobnie jak podatek od transportu. Musimy stać się konkurencyjni do ościennych powiatów i zachęcić przedsiębiorców by do nas przenosili swoje przedsiębiorstwa – zaznacza mężczyzna.

Wraz z grupą 21 kandydatów na radnych stawiają także na budżet obywatelski. Chcą, by mieszkańcy współdecydowali o inwestycjach na swoich osiedlach czy sołectwach. – Stawiamy na transparentność. Nie chcemy kolesiostwa, układów, a przejrzystych wydatków i mądrego rozwoju naszej gminy – podkreślają zgodnie społecznicy. Nie zamierzają wyborców uwodzić populistycznymi hasłami, a przekonać ich konkretnym programem wyborczym będącym alternatywą dla obecnych polityków.

Cała Strategia Zmian: https://www.facebook.com/TrzebiniaOdNowa/

REDAKCJA

 

Reklama sponsorowana 1
gazeta_trzebinska_1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj