Kategorie
Gazeta Trzebinska Historia Rozrywka

Tajemniczy Ogród w Bolęcinie

Tajemniczy zakątek w Bolęcinie, swoje czasy świetności ma za sobą. Teraz jest punktem eksploracji.

W każdej miejscowości znajdują się zakątki, które lata swojej świetności mają dawno za sobą, a młode pokolenie niewiele pamięta z ich pierwotnych funkcji. Miejsce magiczne, acz zapomniane, znajduje się obok naszych domów..

Zaraz za stadniną ,,Szarża”, przechodząc pod szlabanem wyznaczającym granicę ośrodka, trafiamy do miejsca w którym czas zatrzymał się dawno temu. Niewielkie cypelki na zalewie, połączone drewnianymi pomostami z białymi żeliwnymi balustradami mieszczą okrągły parterowy budynek, w którym jak można wywnioskować znajdowała się niegdyś kawiarnia. Pozostałości po zewnętrznym ogródku nadal można dostrzec, wyłaniające się z bujnej roślinności. Naprzeciwko dostrzec można opuszczony budynek ośrodka wczasowego, ewentualnie miejsce przeznaczone dla harcerzy i kolonistów co sugeruje jeszcze widoczny mural. Na całej długości stawu widzimy stare ławki i elementy małej architektury z której niewiele zostało, a to co jeszcze stoi, nadaje się jedynie na śmietnisko.

Pokoje posiadają nadal część wyposażenia, a nawet całe okna – z niewielkimi ubytkami. Przed budynkiem pozostałości fontanny oraz ławek, dają dokładny obraz tego miejsca w okresie pomyślności. Teren nie jest rozległy i ściśle przylega do dzisiejszego ośrodka konnego.

Warto dla takich perełek poszperać w kartach historii.

[amo_member id=”2530″ item-width=”150″ align=”right” item-margin=”20″ full-width=”yes” panel=”right”]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.