Reklama
gazeta_trzebinska_3

Po Policjantach kolejna grupa zawodowa domaga się podwyżek i lepszych warunków pracy. Zapowiedziane w przyszłym roku cięcia premii i zamrożenie podwyżek nie napawa listonoszy optymizmem. A to nie koniec problemów Poczty Polskie.

Czy nasze paczki i listy dotrą na czas?

Sytuacja nie najlepiej przedstawia się w Gminie Trzebinia i Chrzanowie. Z 23 czynnych listonoszy pracuje jedynie 8 – tak kształtuje się sytuacja w Trzebini. Kierownictwo zdaje sobie sprawę z wagi problemu, jednak to centrala musi rozwiązać problem. Z zapewnień wynika natomiast że przesyłki polecone będą priorytetowe i to one w pierwszej kolejności będą trafiały do odbiorców. Normalne przesyłki i przesyłki bezadresowe muszą niestety poczekać na zakończenie strajku i nie ma pewności, że w terminie znajdą się w skrzynkach pocztowych.

Grypa Pocztowych Gołębi

Od poniedziałku 28 stycznia setki listonoszy w całej Polsce poszło na L4, codziennie dołączają nowe miasta. Teraz listonoszy w urzędach jest bardzo mało, mają bardzo dużo obowiązków. W mediach społecznościowych zawrzało. Na profilu Listonosze Polska od razu pojawiło się sporo komentarzy, które zachęcają do zorganizowania oddolnej jak mówią listonosze akcji protestacyjnych. Akcja ma również drugie dno. Jak wynika z informacji uzyskanych przez sztab protestacyjny, listonosze w całej Polsce solidaryzują się również ze Zbigniewem Trochimiakiem z Wrocławia – listonoszem z 36 letnim stażem, zwolnionym przez pracodawcę za walkę o poprawę warunków pracy i warunków finansowych. To także w jego sprawie czyli przywrócenie go do pracy domagają się protestujący.

Komunikat Poczty Polskiej w sprawie podwyżek:

Podwyżki wynagrodzeń w Poczcie Polskiej realizowane są systematycznie od kilku lat. Ostatnią nasi pracownicy otrzymali w lipcu. Łącznie w latach 2016-2018, pensje pracowników wzrosły prawie o 700 zł brutto, a z uwzględnieniem premii – o ok. 1200 zł brutto. Najniższe wynagrodzenie zasadnicze po okresie próbnym, w tym także listonoszy wynosi 2500 zł brutto. Wysokość przeciętnego wynagrodzenia w Poczcie Polskiej w 2018 r. w porównaniu do 2017 r. wzrosło o 7,15%. Kwotowo stanowi to średnio 270,12 zł z uwzględnieniem wzrostu wartości pochodnych składników płacowych uzależnionych od poziomu wynagrodzenia zasadniczego. Pracownicy co miesiąc otrzymują premie o łącznej wysokości 273 zł brutto. Dodatkowo po roku pracy nabywają prawo do tzw. łącznościówki, czyli trzynastej pensji, uwzględniającej średnio miesięczne wynagrodzenie, do którego wlicza się przysługujące premie, a po trzech latach przysługuje im tzw. dodatek stażowy, którego wysokość skorelowana jest ze stażem pracy w firmie (od 3% do 20% wynagrodzenia zasadniczego). Zasady premiowania zawarte są w Regulaminie premiowania pracowników Poczty Polskiej i są one znane naszym pracowników. Poczta Polska tylko w bieżącym roku przeznaczyła ok. 150 mln zł na podwyżki dla pracowników. W ujęciu rocznym podwyżka wpłynie na wzrost kosztów wynagrodzeń o ok. 255 mln zł. Podejmując decyzję o podwyższeniu wynagrodzeń, pracodawca ma na uwadze zarówno oczekiwania pracowników, jak i możliwości finansowe firmy – w tym także jej stabilność finansową. Założenia te odnoszą się także do ewentualnych przyszłych podwyżek wynagrodzeń.
FOT. PIOTR BRZEZINA
[amo_member id=”2530″ item-width=”150″ align=”right” item-margin=”20″ full-width=”yes” panel=”right”]
Reklama sponsorowana 1
gazeta_trzebinska_1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj