Reklama
gazeta_trzebinska_3

Stadion piłkarsko – lekkoatletyczny Górnik Siersza powstały w 1946 roku, jest na ostatnim etapie przejęcia przez Gminę Trzebinia w formie darowizny.

Szacuje się, że roczny koszt utrzymania terenu będzie oscylował wokół 25 tysięcy złotych. Od początku lat 2000 obiekt wraz z całym terenem rekreacyjnym niszczeje. Niegdyś miejsce uprawiania wielu dyscyplin sportowych, dzisiaj śmietnik…historii.

– w tym miejscu powinien znaleźć się obiekt rekreacyjno – sportowy na którym dzieciaki i młodzież będzie mogła szlifować swoje sportowe talenty. To podniesie prestiż miasta i będziemy mogli zabiegać o organizacje rozgrywek o znaczeniu wojewódzkim, a nawet krajowym. Za tym idą duże pieniądze – komentuje sportsmenka Ewa Sierka.

Miasto prowadzi rozmowy ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń w sprawie pakietu przejęcia nieruchomości. Gmina podjęła ze swojej strony uchwałę dotyczącą przejęcia tych terenów, ale czekamy na ostateczną zgodę – wyjaśnia naczelnik Paweł Korbiel z Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami.

Jaki ostatecznie los czeka to miejsce, zadecydują radni powołani na nową kadencję. Przykładowo w Nysie powstaje wielofunkcyjny kompleks sportowy. Zakłada on m.in. budowę stadionu lekkoatletycznego z bieżnią tartanową i płytą do gry w piłkę nożną, boiska do gry w hokeja na trawie i kortów tenisowych. To wszystko w obrębie obiektu – czy coś podobnego może powstać w Trzebini? Nie wiadomo.

Przykład kompleksu sportowego w Busku – Zdroju.

A Państwo co proponujecie, aby powstało na tych terenach?

[amo_member id=”2530″ item-width=”150″ align=”right” item-margin=”20″ full-width=”yes” panel=”right”]

Reklama sponsorowana 1
gazeta_trzebinska_1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj