Reklama
gazeta_trzebinska_3

Towarzystwo Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej zgłosiło w ramach budżetu obywatelskiego projekt upamiętniający  tę wybitną postać. Komisja dokonała tego wyboru po ocenie 4 innych finałowych prac. W głosowaniu i obradach uczestniczył syn zmarłego bohatera Andrzej Pilecki.

Pomnik zgodnie z założeniem projektowym ma stanąć przy głównej arterii miasta czyli ulicy Oświęcimskiej. Wybrano najbardziej dynamiczną wersje pomnika. Obelisk ma być wykonany w brązie i  ustawiony na lekkim wzniesieniu terenu. 21,5 tysięcy złotych trafi do trójki wykonawców projektu z Małopolski i Śląska. Całkowity koszt przedsięwzięcia to bagatela 600 tysięcy złotych. Wielu mieszkańców już poddaje krytyce zasadność wydatkowania tak dużych pieniędzy, w sytuacji narastających problemów miejskich.

Burmistrz Robert Maciaszek nie wie czy miasto będzie partycypowało w finansowaniu budowy, jak wyjaśnia – na chwilę obecną mamy sporo innych ważniejszych potrzeb do realizacji.

Pomysłodawcy jednak nie chcą opierać swojej wizji jedynie na pieniądzach publicznych i planują przeprowadzić zbiórkę, mobilizując swoje siły.

– będziemy przeprowadzać różne formy zbiórek na ten cel – wyjaśnia Ryszard Sobieraj z Towarzystwa Krzewienia Tradycji, pomysłodawca pomnika.

Redakcja

Reklama sponsorowana 1
gazeta_trzebinska_1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj