glowne menu kategorii/ plus rozwijanie

wyszukiwarka

Twój News / Polsatnews + formularz

Emil Krawczyk, redaktor GT: “Pod Węglozbytem, przy Centralnym Magazynie Węgla”

Emil Krawczyk

Codziennie ustawia się kilometrowa kolejka samochodów po węgiel. Węglozbyt sprzedawał węgiel znacznie poniżej ceny rynkowej, bo niby dla odbiorców indywidualnych. Sytuację wykorzystały koniki, odsprzedające później węgiel z niezłym zyskiem, bo na rynku go nie ma, a nie ma go na rynku, przez samobójcze embargo i przez to, że Węglozbyt ograniczył sprzedaż do 5 ton, aby — no właśnie — ograniczyć możliwość pośredników. Tak więc, składy go nie mogą kupić, a słupy muszą jeździć tylko trochę częściej, za jeszcze większą marżę.

PGG prowadzi też internetową sprzedaż, ale wejść na stronę było tyle, że witryna praktycznie przez siedem dni w tygodniu nie działała. PGG więc postanowiło, że sprzedaż będzie prowadzić tylko we wtorki i w czwartki, czyli portal nie będzie dział tylko przez dwa dni w tygodniu.

Czyli sukces.

Na szczęście — i to nie jest żart — Naczelna Dyrekcja Lasów Państwowych zezwala Polakom legalne zbierać chrust w lesie.

“Cały czas obowiązuje, za zgodą leśniczego, możliwość zbierania gałęzi na opał. W tym roku po rozpoczęciu wojny w Ukrainie i zawirowaniu na rynku energii wzrosły zapytania do nadleśnictw o wskazanie terenu i zgodę na pozyskiwanie drewna opałowego w lokalnych lasach. Priorytetowo należało zadbać by pierwszeństwo samopozyskiwania drewna, miały społeczności lokalne” – powiedział wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka.

Trzymajcie się ciepło.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest