Kategorie
Aktualności Biznes i Gospodarka Gazeta Trzebinska Trzebinia

Planowana jest budowa dużego osiedla w ścisłym centrum Trzebini

Sporo się dzieje na rynku nieruchomości w powiecie chrzanowskim. Nie tylko w Chrzanowie trwa budowa nowych mieszkań, także w Trzebini ma powstać osiedle z prawie 400 lokalami mieszkalnymi. Inwestor postawi na wysoką jakość i estetykę?

Firma Kris-Bud chce wybudować duże osiedle mieszkaniowe w obrębie już istniejącego osiedla Widokowego w Trzebini. Ostatecznie radni dali zielone światło na tego typu inwestycje i czekają na wbicie pierwszej łopaty. Jak mówią, inwestor bierze na siebie całe zadanie, czyli budowę mieszkań, budowę dróg wewnętrznych i podłączenie mediów.

Trzebinia z potencjałem mieszkaniowym.

Trzebinia i Chrzanów są coraz bardziej atrakcyjne w oczach mieszkańców Krakowa. Bliskość węzła autostradowego i budowa szybkiej kolei między Krakowem a Katowicami jest atutem. Już teraz zauważalny jest znaczny wzrost rejestracji z blachami KR czy KRK. Wielu jednak poddaje pod wątpliwość, czy przez brak strategii rozwoju, i wieloletnie zaniedbania w kwestii rozbudowy dróg, stan infrastruktury jest gotowy na kolejne setki samochodów. To bardzo dobrze, że będą mieszkania. One są potrzebne, komentują mieszkańcy, jednak brak alternatywnych dróg i obwodnicy, będzie sprzyjał jeszcze większemu paraliżowi komunikacyjnemu. Deweloper będzie musiał zatroszczyć się dodatkowo o dostęp do usług, także przedszkoli i szkół. Wprawdzie szkoły są w niewielkiej odległości, jednak przy dużych projektach budowlanych, zgodnie z procedurami administracyjnymi w budownictwie, inwestor winien otrzymać zaświadczenia, że w placówkach oświatowych będzie wystarczająca liczba miejsc dla nowych uczniów. Jeśli deweloper nie zapewni miejsc w szkołach, to musi zapewnić transport dla uczniów.

W styczniu zostanie podpisany akt notarialny sprzedaży wieczystej terenu przy ulicy Młoszowskiej. Początkowo w tym miejscu, miał powstać kompleks wielorodzinny, w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Deweloper, firma Kris-Bud z Trzebini nie zmienia planów i zakłada budowę siedmiokondygnacyjnych budynków. Do takiej wysokości pozwala zapis w planie zagospodarowania przestrzennego. To właśnie ta firma wygrała, bo jako jedyna stanęła do przetargu. Na zakupionym terenie może powstać nawet 5 takich budynków.

Równocześnie o zakup terenu wnioskuje innych lokalny przedsiębiorca firma DOMIX. Na razie jest to deklaracja, jednak planuje on nabyć działkę, i postawić na niej kolejne 30 domów.

Niewielki zysk dla budżetu.

Wielu radnych z zachwytem patrzy na rozwój rynku mieszkaniowego w mieście, jednak dla części, kwota zakupu jest zbyt mała. Prawie 2 hektarowy teren, został kupiony za 2 170 500 zł brutto. Po odliczeniu podatku, jaki musi zapłacić Gmina, w budżecie pozostanie niewiele ponad 1 600 000 tys. złotych.

Fot. Inwestycja o podobnych parametrach, czysto poglądowa.

W odpowiedzi na “Planowana jest budowa dużego osiedla w ścisłym centrum Trzebini”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.