Reklama
gazeta_trzebinska_3

Kluczowym dla deweloperów i inwestorów z branży nieruchomości jest umiejętność przyciągania kapitału przez władze miasta, a tym samym potencjalnych mieszkańców, polityka skupiona na pozyskiwaniu inwestorów oraz dobrze przygotowane plany zagospodarowania przestrzennego. Według raportu firmy doradczej REAS, lokalne rynki trzymają się mocno – przykład Trzebini potwierdza tę ocenę?

W Trzebini można zauważyć pewien problem związany z rozproszeniem się miasta. Brak spójności koncentrującej zabudowania spowodował jak ocenia Jakub Nowakowski z firmy Efekt Nieruchomości z Trzebini – relatywnie małą ilość terenów inwestycyjnych pod nieruchomości komercyjne. – Klientów inwestycyjnych szukających obiektów na terenie naszej gminy jest wielu. Głównie są to inwestorzy szukający obiektów pod magazynowanie, spedycję czy też produkcję. Jeśli chodzi o stronę podażową, pomijając tereny strefy gospodarczej oraz byłych zakładów metalurgicznych gdzie większość nieruchomości ma już stałych użytkowników, nie ma zbyt wiele nieruchomości spełniających oczekiwania inwestorów.

Większość nieruchomości jest w jakiś sposób nieprzystosowana. Najczęstszym problemem jest tutaj brak dostępność drogi bez ograniczeń tonażowych, zaopatrzenie w media oraz sąsiedztwo domów jednorodzinnych. A jak kształtuje się rynek nieruchomości jednorodzinnych. Jakie ceny kupna obowiązują i które miejsca na mapie Gminy są najbardziej atrakcyjne dla przyszłych mieszkańców – o tym wszystkim w krótkim wywiadzie.

Filip Lach: Gdzie w Trzebini kupić mieszkanie lub dom. Jak ocenisz rynek nieruchomości w Gminie Trzebinia oraz Chrzanowie?

Jakub Nowakowski:  Wszystko zależy od potencjalnego klienta i jego zdolności finansowej. W centrum Trzebini posiadamy tak naprawdę dwa osiedla. Jedno z nich to Osiedle Widokowe gdzie głównym przedmiotem obrotu są lokale trzy pokojowe, a ich cena kształtuje się na poziomie 3000zł/m2. Istnieją również przypadki gdzie dla wymagających klientów szukających  mieszkań  po kapitalnym remoncie cena może oscylować w granicach 3600zł/m2. Drugim osiedlem jest Osiedle Krakowska (potocznie nazywane Starym Osiedlem), tutaj dominują mieszkania dwu pokojowe, często do remontu w kwotach od 2500zł do 3000zł/m2.

Ceny mieszkań oddalonych od centrum Trzebini są zdecydowanie korzystniejsze. Kształtują się w zależności od standardu i lokalizacji od okazyjnych 1400zł do 3000zł/m2. Obecnie jednym z popularniejszych osiedli poza centrum, jest os. Gaj. Klienci decydujący się kupić mieszkanie na tym osiedlu kierują się w dużej mierze ceną, lecz głównym czynnikiem jest bezpośrednie sąsiedztwo szkoły, przedszkola, apteki, ośrodka zdrowa czy też sklepów. co zapewnia wszelkie dogodności dla rodzin z dziećmi czy też osób starszych.

Jeżeli chodzi od działki zabudowane domami klienci raczej szukają domów do kapitalnego lub częściowego remontu. Tutaj klient jest w stanie przeważnie wydać od 100tyś do 300tyś zł. Dużo rzadziej sprzedają się nowe domy, tutaj klienci przeważnie po oglądnięciu kilku nieruchomości słaniają się ku zakupowi działki i budowie domu według indywidulanych potrzeb.

Filip Lach: Dlaczego tak trudno o dobrego dewelopera? Kilka lat temu, gdy oddano do użytku blok naprzeciwko willi NOT mieszkania szły jak świeże bułeczki. Skąd taki regres w chwili obecnej?

Jakub Nowakowski: Nie można mówić o braku dobrego dewelopera na naszym terenie, ponieważ jeśli byłyby atrakcyjne działki przeznaczone pod budownictwo wielorodzinne, inwestor z pewnością by się znalazł. Chodzi tutaj o działkach z miejscowym planem. W gminie Trzebinia pod budownictwo wielorodzinne przeznaczone są tylko tereny w okolicy osiedla Widokowego w stronę Młoszowej.

F.L Jak długo działacie na rynku nieruchomości? W jakim zakresie prowadzicie klienta.  Jakie są Wasze plany na przyszłość?

Jakub Nowakowski – Na rynku nieruchomości w powiecie chrzanowskim działamy już 8 lat. Biuro Nieruchomości Efekt prowadzimy 3,5roku. Praktycznie nie ma spraw nie możliwych do załatwiania. Specjalizujemy się głównie w działkach i domach.  Obsługujemy stronę kupującą jak i sprzedającą.  Jesteśmy z klientami aż do przekazania nieruchomości, po drodze załatwiając i prostując wszystkie sprawy prawne związane z nieruchomością, przygotowując ją tym samym do sprzedaży.  Pomagamy w regulacjach stanu prawnego nieruchomości, podziałach nieruchomości, decyzjach o warunkach zabudowy, warunkach przyłączy mediów oraz w sprawach spadkowych. Coraz częściej klienci kupujący zaczynają doceniać zakup za pośrednictwem biur nieruchomości, co pozwala zaoszczędzić im czas i niepotrzebny stres. Mogą oni w jeden dzień poznać pełną ofertę nieruchomości spełniających ich oczekiwania, a zarazem wykluczyć najmniej atrakcyjne.

[amo_member id=”2530″ item-width=”150″ align=”right” item-margin=”20″ full-width=”yes” panel=”right”]

Reklama sponsorowana 1
gazeta_trzebinska_1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj