Kategorie
Aktualności Gazeta Trzebinska Historia

Ojcowie Niepodległości w Chrzanowie

Wystawa o sześciu ojcach polskiej niepodległości, ma dotrzeć do prawie 130 miast i miasteczek w całym kraju.

Starostwo Powiatowe w Chrzanowie wspólnie z Chrzanów gmina zaprasza na wystawę plenerową Instytutu Pamięci Narodowej zatytułowaną „Ojcowie Niepodległości” w Chrzanowie

Wystawa o sześciu ojcach polskiej niepodległości, która ma dotrzeć do prawie 130 miast i miasteczek w całym kraju, zostanie zaprezentowana w Chrzanowie. Można ją zwiedzać w plenerze przed budynkiem MOKSiR Chrzanów od 21 sierpnia do 14 września

2018 r. Ekspozycja prezentuje liderów walki o wolną Polskę z 1918 r. Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego. Ponad dwumetrowe plansze z sylwetkami wybitnych mężów stanu opatrzone są ich biogramami w języku polskim i angielskim.

Na wystawie znajdziemy także kalendarium najistotniejszych wydarzeń w procesie odradzania się niepodległej Polski oraz kopie najważniejszych dokumentów, związanych z 11 listopada 1918 r.

Na trasie Biało-Czerwonego Szlaku znalazł się Chrzanów jako jedno z miast, w którym dokonane zostanie symboliczne otwarcie wystawy.

Wernisaż odbędzie się 21 sierpnia 2018 roku o godz. 18.00 na deptaku przed MOKSiR w Chrzanowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.