Reklama
gazeta_trzebinska_3

Pod tym hasłem Komitet Wyborczy Wyborców Jarosława Okoczuka zorganizował oficjalną prezentację założeń programowych i przedstawił kandydatów do Rady Miejskiej.

Jesteśmy zaniepokojeni tym, że w mieście i Gminie praktycznie nic się nie dzieje. Trzebinia przeżywa komunikacyjny horror, inwestycje nie są realizowane, dlatego tym gestem chcemy obudzić naszą Gminę – mówił Jarosław Okoczuk, otwierając spotkanie.

 

Na konferencji zostały przedstawione główne elementy programu wyborczego tj: karta miejska, inwestycje dla rodziny, przyjazna Gmina, sołectwo  na nowo, dialog w centrum czy w końcu Trzebinia24 – w ramach tzw. #SzóstkiOkoczuka. Kolejno zostali przedstawieni kandydaci do rady miasta, z której część to obecni radni ubiegający się o reelekcję, natomiast drugą część formują osoby nie związane do tej pory z samorządem, a chcą wnieść nowe spojrzenie na samorząd – jak sami przyznają.

Kandydaci w większości nie chcieli zdradzać szczegółów swoich postulatów wyborczych, którymi będą zachęcać mieszkańców do głosowania.

Powoli, na bieżąco przekażemy wszystkie informacje – dodaje ubiegający się o mandat na kolejną kadencję Mariusz Brzózka.

Jednak wśród ogólnych postulatów lub chęci dozowania informacji, znalazły się te bardziej zrejonizowane. Jak mówił młody kandydat na radnego Kamil Lizończyk w swoim programie stawia na zwiększenie miejsc parkingowych na osiedlu Gaj , Siersza i Krze, podjęcie się organizacji imprez sportowych w Gminie, oraz doprowadzenie drogi dojazdowej do parkingów na 29 lipca.

Liderzy swoich środowisk

W ocenie kandydata na funkcję burmistrza, w przyszłej radzie mają znaleźć się osoby mocno zaangażowane w lokale sprawy. To są liderzy swoich środowisk – dodaje.  Lista liczy sobie 27 osób, osób oznaczających się pracowitością i chęcią dążenia do lepszego jutra – wtóruje.

Plan dla przedsiębiorczych trzebinian?

Temat przedsiębiorczości przewidziany jest w ramach Karty Trzebińskiej, pierwszym, najważniejszym postulacie komitetu, jak informuje Jarosław Okoczuk. Jedną z przesłanek karty trzebińskiej będzie nie tylko oferta zniżek oferowanych przez miasto, ale również współpraca z przedsiębiorcami.

Każdy przedsiębiorca wchodząc z nami w ten program będzie mógł zaoferować mieszkańcom swoje usługi z odpowiednią bonifikatą. Już teraz otrzymuje deklarację ze strony lokalnego biznesu o wdrożeniu takich zniżek w przypadku wygranej. Właściciele sklepów mięsnych gwarantujący upusty w wysokości 5 procent przy zakupie towarów, usługi budowlane, składy budowlane i cały szereg branż w Gminie, dzięki czemu ma zwiększyć się komfort mieszkańców – mówi kandydat.

Strefa na Miechowie trzebińskim będzie się rozwijała, oby miasto nikomu w tych inwestycjach nie przeszkadzało – dodaje Jarosław Okoczuk, oficjalny kandydat na burmistrza Trzebini.

Lista kandydatów:

Okręg nr 1: Grażyna Hrabia, Paweł Jasic, Katarzyna Majewska, Marzena Jewuła, Mariusz Brzózka, Monika Szuster, Tomasz Kobierecki, Maciej Kozub, Kazimierz Ludwikowski, Tadeusz Adamczak

Okręg nr 2: Marek Harwes, Józef Dziedzic, Teresa Głogowska, Kamil Lizończyk, Agnieszka Spuła, Lucjan Kraus, Małgorzata Ropka

Okręg nr 3: Jacek Woch, Zdzisław Ścigaj, Alicja Antoń, Jarosław Kurdziel, Janina Starzycka, Robert Mendyk, Alicja Smółka, Franciszka Witoń, Edward Witko, Andrzej Gruszczyński

[amo_member id=”2530″ item-width=”150″ align=”right” item-margin=”20″ full-width=”yes” panel=”right”]

Reklama sponsorowana 1
gazeta_trzebinska_1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj