Reklama
gazeta_trzebinska_3

Straszący od lat budynek trzebińskiego urzędu miasta, nabrał szlachetnego charakteru. Za kwotę 1 062 559 zł brutto centrum samorządowe przeszło udaną i przyjemną dla oka renowację. 

W pierwszej kolejności gruntownej przebudowie poddano dach urzędu. To właśnie ta część powodowała od lat nieprzyjemny zapach w budynku i ciągłe zacieki na ścianach. Wykonano pokrycia dachu i więźby dachowej.

Kolejne etapy prowadzono równocześnie. Oczyszczono czerwoną cegłę z frontowej części i przemalowano całą elewację w odcieniach szarości. Dzięki temu budynek nabrał szlachetnego i bardziej dystyngowanego charakteru. Wymieniona została stolarka okienna. W środku budynku prowadzony jest remont części pomieszczeń na parterze i pierwszym piętrze wraz z remontem klatki schodowej.

Warto nadmienić, że budynek Urzędu Miasta pilnie wymagał prac remontowych od lat. Za tragiczny stan budynku można uznać poprzednie kadencje, bagatelizujące alarmujące problemy, które odbijały się, nie tylko na ogólnej estetyce, co przyczyniały się do wzrostu kosztów utrzymania obiektu.

To zaniedbania powstałe latami – ocenia pani Jagoda z Osiedla Centrum. Gbyby w każdej kadencji zrobiono chociaż cząstkowe zadania, to zapewne nie trzeba by było poświęcać jednorazowo tak dużej kwoty. Jednak doskonale rozumiem, że Burmistrz w tym wypadku nie miał wyjścia.

Dzięki realizowanemu zadaniu warunki pracy i obsługi będą dużo lepsze, a komfort pracowników i mieszkańców ulegnie poprawie. To jednak nie do końca przekonuje cześć mieszkańców. Za brak ważnego udogodnienia wskazują…windę. To jej zainstalowanie byłoby dla wielu, zwłaszcza starszych wiekiem sporym udogodnieniem. 

 

 

 

Reklama sponsorowana 1
gazeta_trzebinska_1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj