Reklama
gazeta_trzebinska_3

Trzebinia, Chrzanów i Libiąż to beneficjenci rządowego programu Mieszkanie + gwarantującego przystępnie cenowo mieszkania na wynajem. Lokale mieszkalne zgodnie z założeniem, będą budowane na nieruchomościach, których właścicielem są Jednostki Samorządu Terytorialnego oraz Skarb Państwa i spółki z jego udziałem. Jednak od hucznych zapowiedzi w 2016 roku, nic się w tej kwestii nie ruszyło.

W Trzebini planowana jest budowa nowego osiedla mieszkaniowego, sąsiadującego z Os. Widokowym przy ul. Młoszowskiej. Na 5 hektarowym terenie ma powstać kompleks mieszkalny o wysokiej zabudowie, który najprawdopodobniej wybuduje warszawska spółka BGK Nieruchomości. Dodatkowym atutem jest przygotowana wielowariantowa koncepcja drogi, która ma połączyć Osiedle z Myślachowicami, a krzyżowo ulicę Grunwaldzką. Ówcześnie pełniący obowiązki burmistrza Grzegorz Żuradzki, zapewniał o wykonalności zadania. Jednak nad programem zbierają się czarne chmury. Wygra deweloperka proponowana przez Jarosława Okoczuka?

Mieszkanie + pod znakiem zapytania?

Nie wyklucza tego Burmistrz Trzebini. W jednej ze swoich wypowiedzi z grudniowej sesji rady miasta zapewniał wprawdzie o wykorzystaniu terenu pod zabudowę mieszkaniową, ale nie wyklucza zmiany formuły na deweloperską. To gra o potężne pieniądze i bardzo dobrą lokalizację. W formule Mieszkanie Plus umowa pomiędzy Bankiem, które wskazuje państwo, daje pełną gwarancję zarządzania terenem przez Gminę. Tutaj nie ma miejsca na prywatę – mówił Grzegorz Żuradzki w wypowiedzi z 2018 roku. Wówczas mieszkania automatycznie przechodzą na własność Gminy i są przydzielane zgodnie z kolejką oczekujących. W opcji sprzedaży terenu deweloperowi w całości, możliwy jest podział gruntu na mniejsze działki i ich sprzedaż ze sporym zyskiem.

Wielu odczytuje te słowa jako otwarcie furtki deweloperom. To niepokoi pewne kręgi osób. Jednak na pytanie o proponowaną zmianę formuły, radni jednogłośnie mówią – nie było jeszcze ze strony burmistrza oficjalnej propozycji chęci wniesienia projektu uchwały, zmieniającego regułę budowy osiedla.

5 dni temu wysłaliśmy oficjalne pytania Jarosławowi Okoczukowi:

1. Od 2016 roku pracował Pan nad projektem Mieszkanie +. Co w tej kwestii zostało na chwilę obecną zrealizowane? Jak będzie wyglądał przyszły kompleks mieszkaniowy? Kiedy możliwy jest start inwestycji.
2. Wielu zarzuca Panu zakusy na oddanie terenu deweloperom, czy to oznacza rezygnacje z projektu Mieszkanie Plus?  Jakie jest stanowisko Pana w tej sprawie, proszę o komentarz.
Niestety, na ten czas nie uzyskaliśmy odpowiedzi.
[amo_member id=”2530″ item-width=”150″ align=”right” item-margin=”20″ full-width=”yes” panel=”right”]

 

Reklama sponsorowana 1
gazeta_trzebinska_1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj