Reklama
gazeta_trzebinska_3

Inwestor pomimo trudności nie odpuszcza. Oczekuje pozytywnej opinii ze strony Wojewody Małopolskiego i liczy na wsparcie Roberta Maciaszka Burmistrza Chrzanowa.

Jesteśmy zdeterminowani żeby zrealizować obiekt dla mieszkańców powiatu chrzanowskiego i okolicznych miejscowości – komentuje Piotr Kret, Manager Biura Komercjalizacji Metropolitan Investment. Chrzanowski przedsiębiorca który posiada niewielką działkę w obrębie przyszłej inwestycji zaskarżył decyzję środowiskową z 2018 roku, co doprowadziło do kolejnego przesunięcia w realizacji przedsięwzięcia. Nie jest tajemnicą problem wynikający z blokowania budowy centrum handlowo – rozrywkowego – dodają komentujący mieszkańcy. To jest tajemnica poliszynela mówią urzędnicy i nabierają wody w usta. Decyzja środowiskowa, którą inwestor obiektu otrzymał w zeszłym roku została zaskarżona do Samorządowego Kolegium Odwoławczego przez Spółkę Stec. Organ jednak oddalił wniosek, tym samym została otwarta furtka do otrzymania ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę, które planowane było na koniec listopada ur. Przesunięcia są spowodowane działaniami podmiotów będących stronami postępowania administracyjnego, które są oczywiście zgodne z prawem. W lutym tego roku wniosek Metropolitan Investment o rozpoczęcie budowy Galerii Metro został ponownie zaskarżony.

 Jedna ze stron postępowania złożyła wniosek o jego odwołanie do Wojewody Małopolskiego. Aktualnie oczekujemy na decyzję w tej sprawie. Komentuje Piotr Kret.

Spór o budowę obiektu narasta

To nie koniec batalii o obiekt, którego oczekują mieszkańcy powiatu. W tej chwili oferta Centrum Handlowego MAX jest po prostu niewystarczająca – komentują internauci i kibicują tak dużej inwestycji, która oprócz wzbogacenia oferty handlowej, planuje zaoferować duży kompleks rozrywkowy, czego w tej chwili w mieście powiatowym brakuje.  Jak dodał inwestor, współpraca z lokalnymi władzami jest nierozerwalnie elementem wspomnianego procesu. Działania związane z komercjalizacją obiektu cały czas są realizowane. Przybywa najemców zainteresowanych obecnością w Galerii Metro Chrzanów.

Jesteśmy przekonani, że ten obiekt urozmaici przestrzeń handlową Chrzanowa, co zawsze stanowi korzyść dla konsumentów – dodaje Piotr Kret.

Współpraca z władzami miasta w zakresie realizacji inwestycji układa się poprawnie i zgodnie z doświadczeniem inwestora z innych tego typu inwestycji.

Liczymy, że pozostanie taka w kolejnych etapach, a ostatecznie wspólnie z Panem Burmistrzem będziemy mogli przeciąć wstęgę w dniu otwarcia obiektu.

 

 

[amo_member id=”2530″ item-width=”150″ align=”right” item-margin=”20″ full-width=”yes” panel=”right”]

Reklama sponsorowana 1
gazeta_trzebinska_1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj