Kategorie
Aktualności Biznes i Gospodarka Gazeta Trzebinska

Galeria Metro Chrzanów na ostatniej prostej

Otrzymaliśmy pozytywną opinię środowiskową, decyzja środowiskowa jest ostateczna – informuje inwestor.

Inwestor otrzymał pozytywną opinie środowiskową.

– Jesteśmy na etapie komercjalizacji powierzchni Galerii Metro Chrzanów. Obecnie skomercjalizowane zostało około 20% całej powierzchni – wyjaśnia w rozmowie Łukasz Śliwa, Dyrektor Biura Ekspansji i Rozwoju Metropolitan Investment S.A.

Inwestor przygotowuje się do złożenia kompletnego wniosku o pozwolenie na budowę:

Planowany termin złożenia to listopad 2018 – dodaje Łukasz Śliwa.

Nie jest tajemnicą problem wynikający z blokowania budowy centrum handlowo – rozrywkowego przez jednego z lokalnych przedsiębiorców Pana Steca, właściciela jedynego w powiecie centrum handlowego MAX.

– Profesjonalizm i nasza kultura organizacyjna skłania nas do niekomentowania poczynań naszej konkurencji. Tym bardziej, że nie znamy jej intencji, a na domysłach i emocjach nie chcemy się opierać. Stawiamy na efektywność i realizację projektów na najwyższym poziomie. Chcemy by rynek oceniał nas przez pryzmat naszych dokonań – dodaje Śliwa.

Mieszkańcy powiatu z zadowoleniem przyjęli projekt. Słaba w ich ocenie oferta handlowa MAX-a, wymusza powstanie konkurencji i zwiększenie oferty. Takie i podobne opinie pojawiały się na oficjalnym fanpage’u Galerii Metro Chrzanów na FB, jednak ze względu na zakończoną współpracę z poprzednim właścicielem projektu został usunięty. Polityka komunikacji w social mediach zakłada uruchomienie pełnego profilu już po zakończeniu etapu komercjalizacji.

Burmistrz Chrzanowa wykazywał dozę optymizmu wobec planowanej budowy. Jak dodaje inwestor współpraca z lokalnymi władzami jest nierozerwalnie elementem wspomnianego procesu.

Budowanie partnerskich relacji jest istotną wartością na każdym etapie realizacji naszych inwestycji. Zależy nam na tym, aby nasze projekty i ich oferta były dopasowane do potrzeb inwestorów, najemców, a przede wszystkim mieszkańców i lokalnej infrastruktury.

Z zapewnień wynika że otwarcie Galerii nastąpi w zakładanym terminie czyli IV kwartale 2019 roku.

Przypominamy: Budowa obiekty miała rozpocząć się w czerwcu b.r przy skrzyżowaniu ulic Skorupki i Balińskiej w Chrzanowie. Z zapowiedzi inwestora  budynek o łącznej powierzchni użytkowej 15,2 tys. mkw., zakłada trzy kondygnacje. W ramach projektu powstanie 40 lokali usługowych, w tym sklepy, punkty gastronomiczne, a także market spożywczy. W nowym centrum handlowym znajdzie się także wielosalowe kino o powierzchni ponad 1 tys. mkw., klub fitness oraz duża strefa dziecięca. W ramach inwestycji powstaną także 2 nowe przystanki autobusowe, a na zmotoryzowanych klientów czekać będzie blisko 290 miejsc parkingowych.

[amo_member id=”2530″ item-width=”150″ align=”right” item-margin=”20″ full-width=”yes” panel=”right”]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.