Kategorie
Aktualności Gazeta Trzebinska Sport i motoryzacja

Duży sukces odnieśli podopieczni trenera Kacpra Ślusarka w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

w kategorii u-14 w Futsalu w Bielsku-Białej.

Duży sukces odnieśli podopieczni trenera Kacpra Ślusarka w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski kategorii u-14 w Futsalu w miniony weekend (26-27) w Bielsku-Białej.

Był to trzeci udział zespołów MKS-u w ciągu 4-ech lat w finałach Mistrzostw. Wcześniej, bo w 2016 roku w kategorii u-18 (rocznik 1997/98) w Łęczycy zajęliśmy 4 miejsce. W roku 2017 w Bochni również w kategorii u-18, zawodnicy z rocznika 1998/99 zdobyli Wicemistrzostwo Polski.

Rok 2018 to udział w eliminacjach aż trzech drużyn w kategoriach u-14, u-18 i u -20, jednak wtedy żadnemu z zespołów nie udało się zakwalifikować do finałów.

Młodzi piłkarze MKS-u ten sukces chcą zadedykować Panu Burmistrzowi Jarosławowi Okoczukowi, wielkiemu zwolennikowi sportu w Trzebini, Prezesowi firmy Krisbud Panu Krzysztofowi Głuchowi, miłośnikowi futsalu, dzięki jego wsparciu finansowemu młodzież ma możliwość doskonalić swoje umiejętności gry w futsal na pełnowymiarowej hali. Ponad to chcą podziękować nowemu zarządowi MKS Trzebinia, na czele z Prezesem Jackiem Pająkiem za obrany kierunek “stawiamy na szkolenie, aby później jak najwięcej wychowanków grało w zespole seniorów”. Trenerowi Mieczysławowi Ślusarkowi za dopięcie wszystkich spraw związanych z udziałem w MMP, jak i również koledze Adamowi Banachowi, za wieloletnią organizację rozgrywek futsalowych wakacyjnych i zimowych w Chrzanowie.

Pod powyższym artykułem moich zawodników podpisuję się rękami i nogami. Chciałbym w niedalekiej przyszłości by powstało nareszcie boisko ze sztuczną nawierzchnią i pełnowymiarowa hala sportowa, byśmy mogli w pełni rywalizować jak równy z równym. Chciałbym by nie były to tylko MARZENIA, ale CEL MIASTA TRZEBINIA. Na Mistrzostwach wyszliśmy z “grupy śmierci”, gdzie skazywano nas na pożarcie. Ćwierćfinał nam nie wyszedł i pozostała nam gra o miejsca nie medalowe. Pokonaliśmy futsalowców z Gliwic w małym półfinale. W meczu o 5 miejsce musieliśmy uznać wyższość Beniaminka, bo nie mieliśmy egzekutora w swoich szeregach. Oczywiście 6 miejsce w Polsce to duży sukces, ale… jeszcze wszystko przed nami. 

– powiedział Kacper Ślusarek (trener MKS u-14)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.