Reklama
gazeta_trzebinska_3

W przyszłym roku niezagospodarowane od lat tereny w obrębie osiedla Jordana i Starostwa Powiatowego zmienią się w tętniące życiem miejsce.

W lutym rozpocznie się duża inwestycja mieszkaniowa realizowana przez katowicką firmę DOM BUD. Za kwotę ponad 3 mln złotych firma nabyła działki przy ulicy Partyzantów, na których niebawem wyrośnie nowoczesne osiedle mieszkaniowe ze 176 lokalami.

Inwestor planuje podziemne garaże w jednym z segmentów, plac zabaw i tereny zielone. Mieszkania w standardzie developerskim mają posiadać metraż wahający się między 45m2 na 70m2 kończąc. To pierwsza tak duża inwestycja w ostatniej dekadzie.

Dzięki temu, teren który do tej pory straszy pustką, zostanie zagospodarowany i funkcjonalnie zaplanowany.

Inwestycje ocenił burmistrz Kosowski – Teraz nowe osiedle powstanie w świetnej lokalizacji. Jest to przy osiedlu Jordana, blisko centrum. Jest dostęp do szkoły, przedszkola, żłobka. O to nam chodzi. Wstępny plan zagospodarowania terenu firma posiada. Jak ma osiedle wyglądać z góry znajduje się w dokumentacji, jednak ze względu na możliwe zmiany nie chcemy jeszcze publikować materiału– potwierdza pracownik działu sprzedaży. Kwestia terenów rekreacyjnych i zielonych w obrębie inwestycji również spoczywa na firmie DOM BUD.

Znikną nieużytki

W sumie powstanie 5 bloków mieszkalnych w tym 3 segmenty dwu-klatkowe, w tym  segment z parkingiem podziemnym oraz 2 segmenty cztero-klatkowe. Każdy z budynków ma być 4 kondygnacyjny. Przedstawiciele biur nieruchomości zgodnie twierdzą, że taka inwestycja była potrzebna od dawna, a zainteresowanie nowymi mieszkaniami w powiecie jest wysokie. Bliskość węzła drogowego, krótki dystans do stolicy małopolski i śląska przez wiele lat nie gwarantował zainteresowania ze strony deweloperów. Pełniący obowiązki Burmistrza Trzebini Grzegorz Żuradzki również zaznacza, że za dwa lata, kiedy dodatkowo ruszy szybka kolej aglomeracyjna tereny Trzebini czy Chrzanowa dodatkowo zyskają na atrakcyjności w oczach branży budowlanej.

Ceny mieszkań poznamy dopiero w lutym, kiedy to wykonawca oszacuje koszt materiałów budowlanych, które niestety w zawrotnym tempie idą w górę. Materiałami wizualnymi zajmuje się jedno z krakowskich biuro projektowych. Na taką właśnie architekturę zasługuje Chrzanów jaka jest w wizualizacji?

W Chrzanowie jest jeszcze kilka miejsc, które czekają na zagospodarowanie. To między innymi teren po drugiej stronie ulicy Partyzantów w Chrzanowie.

To nie pierwsza realizacja katowickiego przedsiębiorstwa w Chrzanowie. Przy  ul. Botanicznej inwestor postawił osiedle domów w zabudowie jedno – i wielorodzinnej.

[amo_member id=”2530″ item-width=”150″ align=”right” item-margin=”20″ full-width=”yes” panel=”right”]

Reklama sponsorowana 1
gazeta_trzebinska_1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj