Reklama
gazeta_trzebinska_3

Zakłady Rafinerii Trzebinia po latach problemów stają przed szansą rozwoju – ocenia powołany przed 6 miesiącami Jarosław Wróbel. Powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Orlen Południe S.A. 17 kwietnia 2018 r. W tej chwili prowadzonych na różnym etapie jest szereg nowych projektów i modernizacji np. powstanie nowej elektrociepłowni.

Inwestycja w Trzebini to wzmocnienie spółki w grupie. Inwestycja w Trzebini to wzmocnienie samego zakładu – dodaje Daniel Obajtek.

Prezes zarządu Daniel Obajtek największej w Polsce spółki akcyjnej Orlen na dzisiejszej konferencji prasowej potwierdził – realizujemy projekt kapitałowy na poziomie 230 mln złotych. Powstanie nowa hala pod Orlen Oil, oczyszczalnia, magazyny i część administracyjno – zarządcza. Planujemy w ciągu 2 lat polepszyć infrastrukturę na terenach Rafinerii w Trzebini. Powstaną nowe miejsca pracy, oraz co ważne z punktu widzenia całej grup, dojdzie do koncentracji wszystkich dotychczasowych aktywów porozrzucanych po Małopolsce, właśnie w Trzebini. Prace rozpoczną się w 2019 roku. Dla Trzebini to również wartość dodana – wpływy z podatków.

– Cieszy mnie że Prezes przyjechał z konkretnymi inwestycjami i pieniędzmi. Będę wspierał cały ten proces w tych wszystkich działaniach, w których Burmistrz może je wspierać. Jako miasto jesteśmy za ustabilizowaniem tej inwestycji – mówi Grzegorz Żuradzki.

Urząd Miasta: trzymamy rękę na pulsie

Już teraz, została wydana decyzja o warunkach zabudowy na potrzeby powstania magazynu Orlen OIL. Opracowywane jest wydanie decyzji pod budowę oczyszczalni ścieków. To wedle Grzegorza Żuradzkiego zadania priorytetowe.

W 2019 zakład będzie realizował strategiczny cel spółki czyli produkcję glikolu. – jesteśmy na etapie koncesyjnym – dodaje Obajtek. Produkcja ma wynieść 75% potrzeb krajowych  i przy niej prace znajdzie 40 osób. Wzrost płac i wzrost zatrudnienia jest realny. Już teraz pracownik fizyczny może liczyć na 4 000 złotych.

ORLEN Południe jest pionierem na krajowym rynku biopaliw i biokomponentów oraz ważnym ogniwem w łańcuchu dostaw biokomponentów w ramach Grupy ORLEN. Inwestycje w rozwój naszych południowych aktywów to nie tylko dalsze wzmacnianie pozycji firmy w regionie, ale też skuteczne dostosowanie do wymogów zmieniającego się rynku, również w zakresie ochrony środowiska. To wreszcie szansa na nowe miejsca pracy i rozwój kompetencji pracowników w nowych obszarach – powiedział Daniel Obajtek,  Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Problemy Rafinerii to przeszłość?

Za problemy spółki odpowiedzialny był poprzedni zarząd – uważa Daniel Obajtek. Finalnie umorzona została reszta długu ciążącego na rafinerii. Zmiana zarządu pozytywnie wpłynęła na działanie spółki. To wszystko w ocenie prezesa zarządu zasługa Jarosława Wróbla.

Nie planuje się przeniesienia do Płocka czy zaniechania przetwarzania ropy. Jej obecny poziom wynosi 230 ton – równowaga musi zostać zachowana, a to mogłoby wpłynąć na bezpieczeństwo Państwa. W przeciwnym razie zostaliśmy skazani na import surowca z Białorusi.

Afera korupcyjna w tle

Wracając do wątku sprawy, która rozpoczęła się w 2004 roku czyli afery korupcyjnej w trzebińskim zakładzie.

jedyne co mogę dodać. Niemiecki sąd skazał, Polski uniewinnił – zakończył Obajtek.

[amo_member id=”2530″ item-width=”150″ align=”right” item-margin=”20″ full-width=”yes” panel=”right”]

Reklama sponsorowana 1
gazeta_trzebinska_1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj