Kategorie
Aktualności Biznes i Gospodarka Gazeta Trzebinska Pomysły

Co – working, go creative. Nowy koncept biurowy ruszył w Chrzanowie

Zapowiadana wiele miesięcy temu Ambasada Kreatywności otworzyła swoje biuro wraz z herbaciarnią przy ulicy Świętokrzyskiej 4. To szczególny adres dla freelancerów, start-upów, małych firm, a nawet niewielkich korporacji. Już w tej chwili graficy, fotograficy, czy redaktorzy zaczynają korzystać z tej ponad 300 metrowej przestrzeni.

Twórcy tego nowatorskiego w naszym powiecie pomysłu łączącego część gastronomiczną ze wspólną salą do pracy, przekonują – nie trzeba mieć dużych pieniędzy ani własnego biurka, aby rozkręcić biznes. Dla nich najważniejsze jest zrzeszenie młodych przedsiębiorców w miejscu pełnym pomysłów.

Miejsce z misją

Nie samą pracą człowiek żyje. Dla założycieli ważnym czynnikiem jest organizacja wspólnych zajęć i szkoleń. Jest to hybryda biura z działalnością społeczną i aktywizowaniem społeczności lokalnej. Do tej pory odbywały się warsztaty z tworzenia strony internetowej, warsztaty tworzenia lasu w słoiku  a nawet warsztaty Snapchat, Instagram, Facebook Stories.

Nasz pomysł zrodził się spontanicznie i z potrzeby wyjścia do ludzi. Aby nie pracować tylko z domu (zdalnie) postanowiliśmy połączyć nasze doświadczenie i umiejętności z różnych kreatywnych branż i stworzyć miejsce do pracy nie tylko dla siebie, ale również dla innych”, mówi Grzegorz Olszowik – współtwórca projektu.

Miejsce z pazurem

W środku panuje klimat na pograniczu industrialnego loftu i skandynawskiego stylu. Beton, designerskie lampy, czerwona cegła na ścianach. Można usiąść na miękkich kanapach, bądź wtopić się w kolorowych fotelach. Ściany zdobią obrazu młodego malarza z Myślachowic – Mateusza Feliksika. Jeżeli chcesz przyjść na wspólną pogawędkę to czeka na Ciebie stół biesiadny przy dużej witrynie. Jeżeli chcesz dawki spokoju, zasiadasz przy jednym z 10 stanowisk, zakładasz słuchawki i tworzysz. Do dyspozycji jest między innymi szybki Internet oraz urządzenie wielofunkcyjne.

[amo_member id=”2530″ item-width=”150″ align=”right” item-margin=”20″ full-width=”yes” panel=”right”]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.