Reklama
gazeta_trzebinska_3

Dan Cake rozbuduje zakład produkcyjny w Chrzanowie.

Decyzję wydał zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego, który zarządza tamtejszą specjalną strefą ekonomiczną. Jak poinformowała w czwartek przedstawicielka KPT Barbara Wityńska-Słącz, to pierwsza w tym roku decyzja o wsparciu.

Nowa inwestycja polega na zwiększeniu zdolności produkcyjnych przedsiębiorstwa poprzez budowę nowej linii produkcyjnej oraz na przeprowadzeniu około produkcyjnych procesów biznesowych, zwłaszcza w zakresie systemu logistyki towarów.

Inwestycja zostanie zrealizowana w gminie Chrzanów, na nieruchomości, która objęta jest statusem specjalnej strefy ekonomicznej. Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 71,8 mln zł.

Dan Cake działa na polskim rynku wyrobów cukierniczo-piekarniczych od 1992 roku. Od 2004 roku Dan Cake Polonia jest częścią międzynarodowej grupy Dan Cake, która ma swoje zakłady produkcyjne w Danii, Niemczech, Bangladeszu oraz w Polsce.

Zakład w Chrzanowie obecnie dysponuje sześcioma liniami technologicznymi. Spółka do tej pory otrzymała dwa zezwolenia na działalność w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej – w 2013 i 2014 roku.

Polska Agencja Prasowa

Reklama sponsorowana 1
gazeta_trzebinska_1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj