Reklama
gazeta_trzebinska_3

Nowa plaża, latarnie solarne, podwieszane baseny, drewniane leżaki oraz  designerskie żagle przeciwsłoneczne. To główne atrybuty zrewitalizowanej części kamieniołomu Balaton.

Oficjalnie teren został już odebrany przez pełniącego obowiązki burmistrza Grzegorza Żuradzkiego. W tej chwili kończą się prace porządkujące teren i w przeciągu dwóch dni zniknie blaszane ogrodzenie.

Balaton jest  jednym z najpopularniejszych terenów rekreacyjnych w mieście i powiecie. Od lat woda znajduje się w klasie I – trójstopniowej skali czystości wód.  Jednak jego otoczenie jest bardzo zaniedbane. A płacić trzeba i to nie mało.

Zmiany w projekcie

Z otrzymanych informacji wynika, że szykuje się zmiana w przypadku jednego z basenów. Do tej chwili basen przystosowany do dzieci o głębokości 80 cm posiada zabudowane dno. Kolejne dwa mają jedynie siatkę zabezpieczająca na poziomie 2,5 m – okazuje się że jest to niewystarczające i drugi z trzech basenów zdaniem gminy powinien również mieć odpowiednio zabezpieczone podbicie.

– to oczywiście wiąże się z dodatkowym kosztem – ucina pracownik budowy.

W poniedziałek 14 maja odbędzie się nadzwyczajna sesja rady miasta i temat będzie kontynuowany.

Gmina na ten cel przeznaczyła 3,7 mln złotych i taką kwotę zarezerwowano w budżecie na 2017 i 2018 rok. Dla przypomnienia przetarg wygrała firma RemBud Władysława Leśko.

Filip Lach

Reklama sponsorowana 1
gazeta_trzebinska_1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj