Kategorie
Aktualności Biznes i Gospodarka Gazeta Trzebinska Pomysły

Ambasada Kreatywności – wynajmowanie biurek zrobi furorę w Trzebini?

Biurowa rewolucja dociera do Trzebini. Całkiem nowa i innowacyjna forma na wynajęcie przestrzeni biurowej w mieście może zostać zmaterializowana. Coworking bo o nim jest mowa, to unikalne rozwiązanie dla wszystkich ceniących sobie pracę w komfortowych warunkach przy relatywnie niskich kosztach. Każdy kto prowadzi działalność gospodarczą i wielokrotnie nie posiada odpowiednich warunków do pracy w domu będzie mógł skorzystać z biurka na godziny.

Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Ambasada Kreatywności z Trzebini. Otwarta przestrzeń jaką proponują pomysłodawcy byłaby miejscem rozwoju kultury, sztuki i kreatywnego biznesu – co doskonale sprawdza się w innych zakątkach Polski. Znakomita lokalizacja przy Rynku pomogłaby w rozwoju kreatywnej działalności, a kreatywna działalność zapewnia aktywizację miejsca. Świetnym obiektem do tego typu działalności byłby Orion, który w dużej mierze jest pustostanem. Realizacja na pewno tchnęła by życie w budynek jak i w Rynek, a dzięki wielofunkcyjnemu charakterowi miejsca z kuchnią, pokojami do pracy i spotkań biznesowych pomoże każdemu niezależnie od stażu prowadzenia własnego biznesu, również zaoszczędzić cenny czas.

Jak wyjaśnia Grzegorz Olszowik  – Jednym z planów naszej grupy jest stworzenie przyjaznej przestrzeni do wspólnego coworkingu na terenie Powiatu Chrzanowskiego. Miejsca skierowanego przede wszystkim do: freelancerów, grafików, fotografów, projektantów stron, studentów, trenerów i edukatorów dzieci i młodzieży, szkoleniowców oraz wszystkich osób zainteresowanych czasowym wynajęciem biura.

Myślisz że coworking to tylko wynajęcie biurka?

– Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem  i otrzymamy dotację o którą ubiegamy się w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej. To nasz projekt pod nazwą Ambasada Kreatywności wystartuje w drugiej połowie tego roku. W miejscu tym planujemy również prowadzić szkolenia i warsztaty m.in dla seniorów z rożnych dziedzin, edukować oraz rozwijać ideę Ekonomii Społecznej w naszej lokalnej społeczności – dodaje Grzegorz Olszowik.

Idea coworkingu powstała na kilku filarach. Jest alternatywą dla każdego kto nie potrzebuje generować czasami potwornych kosztów utrzymania własnego biura. W przeciwieństwie do pracy w domu, pozwala nawiązać cenne znajomości i wsparcie w rozwoju biznesu, a także dzielić pracę z innymi.  Daje możliwość dostępu do nowoczesnych urządzeń biurowych, a także bawialni dla dzieci czy pokoju gier.

Filip Lach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.