Reklama
gazeta_trzebinska_3

Ponad 2 mld zł będzie kosztowała przebudowa dwóch wiaduktów w Trzebini i budowa kolejnego od nowa. Inwestycja wykonana będzie w ramach modernizacji linii kolejowej E30 Katowice – Kraków.

Jak poinformowała Dorota Szalacha z biura prasowego PKP PLK, inwestycja ta przyczyni się do sprawniejszej i bezpieczniejszej jazdy pociągów oraz usprawnienia komunikacji drogowej na trasie Katowice – Kraków. Realizowana jest w ramach większych prac prowadzonych na odcinku Trzebinia – Krzeszowice.

Zmodernizowany wiadukt to w konsekwencji – poszerzona jezdnia do dwóch pasów po trzy metry każdy oraz 2 metrów chodnika.

Pracami będzie objęty również wiadukt przy ul. Sikorskiego, a przy ul. Słowackiego zostanie zbudowany nowy wiadukt, który zastąpi dotychczasowy przejazd kolejowo-drogowy w tamtym rejonie.

Przedstawiciele PKP PLK zaznaczyli, że w ramach modernizacji trasy kolejowej E30 Katowice – Kraków, tylko na odcinku Trzebinia – Krzeszowice przebudowywanych lub budowanych jest 45 obiektów inżynieryjnych, w tym min. trzy przejazdy i pięć wiaduktów.

Zakończenie modernizacji trasy E30 Katowice – Kraków, planowane jest w drugiej połowie 2020 r. Szacowana wartość całego projektu wynosi ponad 2 mld zł

Polska Agencja Prasowa

Reklama sponsorowana 1
gazeta_trzebinska_1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj